Достапни линкови

Груевски во Турција


Премиерот Никола Груевски, кој е во посета на Турција, денеска треба да се сретне со неговиот домаќин, турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган. Предвидено е и нивно обраќање на македонско – турскиот бизнис форум.
XS
SM
MD
LG