Достапни линкови

Петта жртва на новиот грип во Македонија


67 годишна пациентка кај која бил потврден вирусот на новиот грип починала изутрината на Клиниката за инфективни болести во Скопје. Тоа е петти смртен случај во Македонија од новиот грип. Министерството за здравство соопшти дека пациентката имала хроничната срцева слабост.
XS
SM
MD
LG