Достапни линкови

Напад врз џамија во Пакистан


Во денешниот напад на вооружени лица во една џамија во пакистанскиот град Равалпинди, како што јавуваат агенциите, имало над 30 загинати и дваесетина ранети луѓе. Локалните телевизиски станици јавуваат и за неколку експлозии. Потојат страхувања дека бројот на жртвите би можело да биде многу поголем. Во Равалпинди се наоѓа штабот на пакистанската армија која спроведува офанзива против талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG