Достапни линкови

Путин ќе се кандидира за претседател во 2012?


Рускиот премиер Владимир Путин соопшти дека тој ќе размисли дали да се кандидира за претседател на земјата на изборите во 2012 година. За време на телевизискиот пренос на кој тој одговара на прашањата на граѓаните Путин изјавил дека сеуште има доста време до претседателските избори и дека секој во моментов треба да се фокусира да ја извршува ефективно својата должност. Путин соопштил и дека неговата кандидатура зависи и од состојба на економијата и социјалната сфера на земјата во тој период.
XS
SM
MD
LG