Достапни линкови

Прогноза за времето- облачно со повремен дожд


Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено во западните делови. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура се движи од пет до 11, а дневната ќе биде од осум до 15 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со умерен северен ветер. Утринската температура се спушти до осум, а дневната ќе се искачи до 11 степени.
XS
SM
MD
LG