Достапни линкови

Полска ќе испрати засилување во Авганистан


Полска ќе испрати воено засилување во Авганистан по барање на НАТО и на американскиот претседател Барак Обама, изјави полскиот премиер Доналд Туск за полска приватна телевизија. Одлуката колку војници ќе бидат испратени не е донесена, но сепак станува збор за неколку стотини, дополни премиерот Туск.
XS
SM
MD
LG