Достапни линкови

Германија нема да прати уште војници во Авганистан


Германскиот канцелар Ангела Меркел изјави дека Германија не е подготвена да испрати уште војници во Авганистан. Меркел рече дека тоа ќе зависи од резултатите на меѓународната конференција, која ќе се одржи во Лондон наредниот месец. Во Авганистан има околу 4000 илјади германски војници распоредени во рамките на ИСАФ.

XS
SM
MD
LG