Достапни линкови

Обама - Карзаи за американската стратегијата во Авганистан


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи и американскиот претседател Барак Обама денеска телефонски разговарале за новата американска стратегија за Авганистан. Овој повик е дел од телефонски разговори на Обама со светските лидери, меѓу кои и со Пакистанскиот претседател Асиф Али Задари. Предвидено е Обама во американската воена акедемија Вест Поинт да објави колку нови американски војници ќе испрати во Авганистан.
XS
SM
MD
LG