Достапни линкови

Разговорите, најдобар начин за решавање на спорот со Иран


Официјален Пекинг соопшти дека разговорите се најдобриот начин за решавање на иранската нуклеарна криза и покрај најновите планови на Техеран да го зголеми забогатувањето ураниум. Кинеското министерство за надворешни работи побара од сите страни да ги интензивираат дипломатските напори во барањето решение на проблемот. Иран во неделата соопшти дека ќе изгради уште 10 постројки за збогатување ураниум.
XS
SM
MD
LG