Достапни линкови

Ердоган нема да се вакцинира од новиот грип


Триесет и четири лица починаа од вирусот на новиот грип во Турција во изминатите пет дена, а вкупниот број смртни случаи во земјата од вирусот достигнал 195 лица, соопшти турското Министерство за здравство.Во Турција досега се хоспитализирани 287 лица, а околу сто од нив се на интензивна нега. Министерството за здравство повторно упати апел до населението да се вакцинира од новиот грип.
Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган изјави дека тој и членовите на неговото семејство нема да се вакцинираат
XS
SM
MD
LG