Достапни линкови

Нови 11 заболени од свински грип во Македонија


Во изминатите 24 часа на Клиниката за инфективни болести во Скопје, се хоспитализирани 11 пациенти заболени со свински грип, соопштуваат здравствените власти.Тие соопштуваат дека состојбата на тројца пациенти е тешка. Во Македониај досега од новиот тип на грип починаа тројца луѓе.XS
SM
MD
LG