Достапни линкови

Самоубиство на припадник на КФОР на Косово


Германски припадник на силите на КФОР, се убил денеска во кампот во Приштина, соопштиле претставници на меѓународните сили. Во соопштението на КФОР, се наведува дека 23-годишниот војник утрово се убил со службеното оружје. Ова е втор смртен случај на припадници на КФОР на Косово, за една недела. Претходно припадничка на словенечките сили беше застрелана од огнено оружје. Словенечките медиуми наведуваа дека се работи за самоубиство.
XS
SM
MD
LG