Достапни линкови

Трета жртва на свински грип во Македонија


Во Македонија денеска од свински грип починал уште еден човек, со што бројот на жртви од новиот тип на вирус се зголеми на тројца, соопштуваат здравствените власти. Тие соопштиле дека од луѓето кои во моментот се наоѓаат на лечење во клиниките, шестмина
се наоѓаат во тешка состојба.
XS
SM
MD
LG