Достапни линкови

Атлантис се врати на земјата


Спејс Шатлот Атлантис слета на Флорида, односно се врати на земјата по 11 дневната мисија на Меѓународната Вселенска Станица. Во изминатата недела астронатутите, на станицата ги извршија неопходните сервисирања за нејзино функционирање во наредните 5 до 10 години.
XS
SM
MD
LG