Достапни линкови

Путин во вторник во Париз


Рускиот премиер Владимир Путин во идната недела ќе престојува во дводневна посета на Франција. Неговите разговори во Париз, според медиумите, ќе бидат фокусирани врз судбината на рускиот производител на автомобили Автоваз каде што француски Рено има 25 насто од акциите.
XS
SM
MD
LG