Достапни линкови

ВМРО-ДПМНЕ не очекува решение на името на средбата Груевски-Папандреу


ВМРО-ДПМНЕ иако ја поздравуваат средбата во петок меѓу премиерите на Македонија и на Грција, сепак не очекуваат дека може да
се најде решение на спорот за името. Илија Димовски од центарот за комуникации на партијата, изјавил дека спорот кој трае 20 години неможе да се реши на една таква средба.
XS
SM
MD
LG