Достапни линкови

Украина сака да биде домаќин на ЕП во фудбал во 2012


Украина не се откажува од намерата во 2012-та да биде домаќин на Европското првенство во фудбал. Заменик-премиерот Иван Васунук изјавил дека ќе ги исполнат своите ветувања и ќе ги направат подготовките за да бидат ко –домаќини на првенството заедно со Полска. УЕФА, ја критикуваше Украина за слабата подготовка. УЕФА на 11 декември ќе одлучи дали Украина може да биде домаќин на првенството.
XS
SM
MD
LG