Достапни линкови

Уште еден напад во Пешавар


Еден чувар бил повреден во денешниот напад во близина на една невладина организација во пакистанскиот град Пешавар. Според некои извештаи, станува збор за ракетен напад. Пешавар деновиве стана цел на интензивни напади откако пакистанската армија покрена офанзива против талибанците во пограничаниот регион со Авганистан.

XS
SM
MD
LG