Достапни линкови

Гугл идната година со нов оперативен систем


Компанијата Гугл соопшти дека нејзиниот оперативен систем „Хром“ ќе им биде достапен на потрошувачите во втората половина на наредната година. Бесплатниот оперативен систем наречен според интернет програмата на Гугл, е наменет за малите лап топови кои се се попопуларни. Гугл го најави „Хром“ како брза и побезбедна алтернатива за оперативниот систем Виндоуз на Мајкрософт, кој во моментов го користат најголемиот број компјутери во светот.
XS
SM
MD
LG