Достапни линкови

Америка негира дека има фаворит за претседател на Романија


Американскиот амбасадор во Романија, изјавил дека Соединетите држави не подржуваат ниту еден од кандидатите за претседател на Романија. Амбасадорот Марк Гитенстеин ги отфрлил пишувањата нa медиумите дека САД го подржуваат поранешниот амабасадор на Романија во Соединетите држави, Мирчеа Џоана. Тој е едeн од неколкуте против кандидати на претседателот Трајан Басеску. Актуелниот романски претседател се надева дека на 22 ноември, ќе биде реизбран за нов петгодишен мандад.
XS
SM
MD
LG