Достапни линкови

Италија смета дека Турција треба да биде дел од ЕУ


Приклучувањето на Турција кон ЕУ ќе биде од корист за Унијата, изјавил италијанскиот претседател Џорџо Наполитано, кој се наоѓа во официјална посета на Анкара. Тој изјавил дека треба да се исполнуваат договорите па затоа очекува и европските лидери за го исполнат своето ветувања.
XS
SM
MD
LG