Достапни линкови

Саркози на пустински ранч во Саудиска Арабија


Францускиот Претседател Николас Саркози денеска во Ријад е на разговори со лидерите на Саудиска Арабија за блиско источниот мировен процес. Саркози ќе ја минел ноќта на пустинскиот ранч на кралот Абдула. Серкози за саудиски весник изјави дека застојот во преговорите им одговара само на екстремистите.
XS
SM
MD
LG