Достапни линкови

Во Авганистaн загинале двајца британски војници


Двајца британски војници загинале денеска во провинцијата Хелманд во Авганистан, соопштиле британските власти. Од почетокот на инвазијата на Авганистан во 2001-та, па досега починале 234 британски војници.
XS
SM
MD
LG