Достапни линкови

Иранската прва дама одржа говор на форум во Рим


Иранската прва дама, жената на претседателот Махмуд Ахмадинеџад денеска во Рим одржа говор во пресрет на самитот на ОН за борба против гладот.Тоа е еден од ретките настапи на жената на претседателот бидејќи таа досега никогаш не се појавила на јавен собир со својот маж. Првата дама Азам ал-Садат Фарахи во Рим пристигнала за одржувањето на самитот на жени на шефови на држави. Таа имала неколку забелешки на форумот кој е предводен од Сузан Мубарак, жената на египетскиот претседател Хосни Мубарак.


XS
SM
MD
LG