Достапни линкови

Средба Нетенјаху- Саркози во Париз


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска во Париз имаше средба со францускиот претседател Никола Саркози. Тие разговарале за Иран и кризата во блискоисточниот мировен процес. Израелскиот лидер се соочува со остри критики бидејќи ја подржува изградбата на еврејската населба на палестинската земја. Пред средбата, францускиот министер за надворешни работи, Бернар Кушнер повика на замрзнување на процесот со еврејските населби
XS
SM
MD
LG