Достапни линкови

Милошоски на средби со евро пратеници во Брисел


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски во рамки на дводневната посета на Брисел денеска ќе се сретне со шпанскиот европратеник Хозе Игнасио Салафранка, како и со Јелко Кацин од Словенија.
Како што јави дописникот на МИА од Брисел, шефот на македонската диплматија вчера имаше обраќање пред Комисијата за надворешни работи на Европскиот парламент при што ги реафирмира постигнувањата на Република Македонија во процесот на евроинтеграцијата и побара поддршка за остварување на следната етапа на патот на земјата кон ЕУ - отворањето на преговорите за членство.
XS
SM
MD
LG