Достапни линкови

Годишнина од завршувањето на Првата светска војна


Денеска во Париз ќе биде одбележана 91- годишнината од завршувањето на Првата светска војна. На Денот на сеќавањето на потпишувањето на примирјето, со што беше означен крајот на војната, меѓу другите ќе присуствуваат и францускиот претседател Никола Саркози и германската канцеларка Ангела Меркел.
XS
SM
MD
LG