Достапни линкови

Самит на исламските земји во Истанбул


Лидерите на најголемата исламска групација, Организацијата на исламска конференција денеска се состануваат во Истанбул, Турција. Претставници од 57 земји би требало да разговараат за економската состојба во земјите членки на Организацијата, како и мерките кои се преземаат за намалување на сиромаштијата. Претседателот на Судан, кој се соочува со криминални обвиненија, го откажал учеството на состанокот.
XS
SM
MD
LG