Достапни линкови

Вељановски го посети Тарчуловски во Шевенинген


Јохан Тарчуловски може и треба да смета на безрезервната поддршка што му ја даваат институциите и граѓаните на Македонија во поглед на истрајноста во текот на постапката. во Хаг, изјавил денеска претседателот на македонското собрание Трајко Вељановски при посетата на Тарчуловски во Шевенинген, соопштуваат од неговиот кабинет. Вељановски вракајки се од САД го посети Тарчуловски во затворот и разговарале за жалбената постапка, и за тоа што очекува Тарчуловски
XS
SM
MD
LG