Достапни линкови

Вакцинација против свински грип пред одржување на аџилакот во Саудиска Арабија


Во Саудиска Арабија денеска започна вакцинирањето против свински грип. Приоритет имаат владините работници кои работат на припремањето на годинешниот аџилак кој се одржува кон крајот на овој месец, јавува тамошната новинска агенција. Министерот за здравство бил првиот кој примил вакцина против новиот тип на грип, Х1Н1.
XS
SM
MD
LG