Достапни линкови

Авганистан: Критиките за корпција се нарушување на суверенитетот


Владата на Авганистан ги отфрли критиките од странските лидери и Обединетите Нации велејки дека тие го нарушуваат авганистанскиот нацинален суверенитет. Станува збор за критиките дека владата на Претседателот Хамид Карзаи е извор на корупција и барањата за подобрување на судскиот систем. Според соопштението на министерството за надворешни работи, во Авганистан биле прифатени меѓународните норми.
XS
SM
MD
LG