Достапни линкови

ОН - релокација на персоналот во Авганистан


Обединетите Нации соопштија дека вршат привремена релокација на повеќе од половината од својот персонал во Авганистан како последица на напад на Талибанците во Кабул во кој загинаа 5 припадници на Светската Организација.. Портпаролот Алем Сидиљуе изјави дека околу 600 работници ке бидат преместени во и надвор од Авганистан.
XS
SM
MD
LG