Достапни линкови

Обама: време е Иран да избере


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека е време Иран да избере дали ќе се фокусира врз минатото или ќе ја отвори вратата за големи можности. Овој апел Обама го испрати во изјавата по повод одбележувањето на 30 годишнината од преземањето на американската амбасада во Техеран.
XS
SM
MD
LG