Достапни линкови

Средба Груевски, Папандреу во Брисел?


Македонскиот премиер Никола Груевски денеска во Брисел ќе имал средба со грчкиот премиер Јоргос Папандреу. Средбата, како што пренесува МИА повикувајќи се на грчката национална новинска агенција АНА МПА, била иницирана од Папандреу за време на вчерашниот телефонски разговор со Груевски, кој притоа му го честитал изборот за нов премиер на Грција.
XS
SM
MD
LG