Достапни линкови

Во Хаг ќе се разгледува жалбата на Тарчуловски


Во Хашкиот трибунал денеска е најавена јавна седница по жалбата на одбраната на Јохан Тарчуловски за изречената 12 годишна затворска казна за случајот „Љуботен“. Од одбраната на Тарчуловски очекуваат Судот да ја објави одлуката за жалбата кон крајот на оваа или во почетокот на идната година. Хашкиот трибунал денеска треба да ја разгледа и жалбата на обвинителството за ослободителната пресуда на Љубе Бошкоски.
XS
SM
MD
LG