Достапни линкови

Кушнер: Грција го менува пристапот кон Македонија


Грција го менува својот пристап кон проблемот со Македонија, но нерешеното прашање за името може да претставува пречка за почнување на преговорите за членство на земјата во ЕУ, изјавил францускиот министер за надворешни работи, Бернард Кушнер, за „Алсат М“. Тој изјавил дека по средбата на министрите за надворешни работи на ЕУ, грчкиот заменик министер дал охрабрувачки пораки во однос на Македонија.
XS
SM
MD
LG