Достапни линкови

Македонија очекува подршка за воени проекти од Израел


Македонија очекува подршка од Израел за проекти во одбраната, изјавил министерот за одбрана Зоран Коњановски, при посетата на Израел. Коњановски и неговиот израелски колега разговарале и за состојбите во регионите каде гравитираат Македонија и Израел.
XS
SM
MD
LG