Достапни линкови

Во Авганистан средба Коњановски - Меккристал


Министерот за одбрана на Македонија Зоран Коњановски, во рамките на посетата на Авганистан, денеска ќе има средби со командантот на мисијата ИСАФ, генерал Стенли Меккристал, со неговиот заменик и со високиот цивилен претставник на НАТО, амбасадорот Фернандо Џентиле. Министерот Коњановски вчера имаше средба со македонските војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG