Достапни линкови

Изборите на палестинските територии во јануари?


Палестинскиот лидер Махмуд Абас ги закажа претседателските и парламентарните избори на палестинските територии за 24-ти јануари, е наведено во декретот издаден во Рамала. Овој декрет го отфрлија припадниците на Хамас, оценувајки дека Махмуд Абас нема мандат да распишува избори.
XS
SM
MD
LG