Достапни линкови

Американско, јапонски разговори за мисијата во Авганистан


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс пристигна во Токио на разговори со новата јапонска влада околу ангажманот на Јапонија во Авганистан. Јапонската влада најави дека во јануари идната година ќе ја прекине мисијата на јапонската морнарица на Индискиот океан за снабдување со гориво на сојузничките сили во Авганистан.
XS
SM
MD
LG