Достапни линкови

Јеремиќ: посетата на Медведев од историско значење


Шефот на српската дипломатија Вук Јеремиќ денеска оцени дека посетата на рускиот претседател Дмитри Медведев на Белград е од историско значење со која се потврдува поддршката што двете земји си ја даваат на меѓународната сцена. ,,Сите земји на Западен Балкан се на патот на интегрирање во Европската унија, но само Србија има специфични односи и поддршка од Русија што не прави центар на регионот,, изјави Јеремиќ за Радио Телевизија Србија.
XS
SM
MD
LG