Достапни линкови

Старт на кампањата за претседателски избори во Украина


Во Украина денеска започнува кампањата за претседателските избори, први по 2004-та откако со „Портокаловата револуција“ на власт дојде претседателот Виктор Јушченко. И на овие избори, кои треба да се одржат на 17 јануари, за власт ќе се борат про-рускиот политичар,Виктор Јушченко, и премерот Јулија Тимошченко, поранешен сојузник на „Портокаловата револуција„


XS
SM
MD
LG