Достапни линкови

Претседателот Иванов од Турција, заминува во посета на Израел


Претседателот на Македонија, Ѓорѓе Иванов при крајот на посетата на Турција се сретна со поглаварот на Цариградската патријаршија Вартоломеј. Тие разговарале за состојбите во Македонија, за македонската православна црква, за состојбите во регионот . Од Турција, Иванов заминува во работна посета на Израел, каде ќе се сретне со шефот на државата Шимон Перез со други високи политичари и со претставници на Евреите кои потекнуваат од Македонија.
XS
SM
MD
LG