Достапни линкови

Во офанзивата на Вазиристан, убиени 4 пакистански војници


Пакистанската војска соопшти дека четворица нивни војници се убиени денеска во копнената офанзива во Јужен Вазиристан, талибанско упориште крај краницата со Афганистан. Портпаролот на војската соопштил дека други 12 војници биле повредени во борбите со милитантите. Во офанзивата учествуваат повеќе од 30 илјади пакистански војници.
XS
SM
MD
LG