Достапни линкови

13 лица загинаа во одвоени инциденти во Пакистан


Пакистан денеска е погоден од нов бран насилства. Вооружено лице изврши напад на полициска зграда во Лахоре, а самоубиствен напад со автомобил бомба имаше на северо-западот на земјата. Во овие напади вкупно загинале 13 лица.
XS
SM
MD
LG