Достапни линкови

Продолжува дебатата во Пакистан за помошта од САД


Пакистанскиот министер за надворешни работи Шах Мехмуд Куреши е оптимист по добиената потребна гаранција од Вашингтон, дека ќе им помогне околу дебатата дали американската помош го прекршила законот за суверенитет на Пакистан. Војската и опозицијата во Пакистан беа лути поради условите дека дел од седум ипол милијарди долари помош од САД ќе бидат искористени за борба против милитантите и за наредбата војската да биде надвор од политиката.
XS
SM
MD
LG