Достапни линкови

Потврдена казната за организаторот на терористичките напади во Париз


Францускиот апелационен суд, ја потврди казната доживотен затвор за алжирецот кој беше осуден за финансирање и организирање на низа смртоносни терористички напади во Париз, во 1995-та година. Осудениот негираше дека има било каква поврзаност со тие настани. Тој во 2007 –та беше осуден ,откако Британија и го предаде на Франција
XS
SM
MD
LG