Достапни линкови

Напад врз полиција во Милано


Две лица се повредени во напад врз полициска станица во северно италијанскиот град Милано. Според известувањата, напаѓач фрлил мала експлозивна направа при што се ранил себеси и чуварот. Според поилицијата, напаѓачот бил либиец. Нема дали за мотивите.
XS
SM
MD
LG