Достапни линкови

Нема напредок во разговорите меѓу Изрел и Палестина


Претставникот на САД Џорџ Мичел денеска ја заврши својата дипломатска посета на Блискиот Исток, со никаков знак дека наскоро е можно продолжување на израелско-палестинските мировни разговори. Мичел се сретна со израелскиот премиер Бенјамин Нетенјахи за да разговараат за неговото обвивање да прекине со изградбта на израелски населби на окупирана земја.,а одржа разговори и со египетскиот шеф на разузнавачите и со министерот за надворешни работи. Од неговото назначување во јануари, Мичел имаше 9 посети на Израел и на Западниот Брег .

XS
SM
MD
LG