Достапни линкови

Киднапиран ирски мисионер на Филипини


Вооружени лица киднапирале ирски католички мисионер од манастир во јужниот дел на Филипини, соопштила полицијата. Според полицискиот извештај, шест мажи, упаднале во мисионерска куќа , го зеле мисионерот и потоа избегале со чамец. Полицискиот шеф изјавил дека се обидува да ги утврди мотивите за киднапирањето, но не сака да шпекулира.
XS
SM
MD
LG